Tjetër aksident në orët e mbrëmjes së sotme. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Peqin në fshatin Pajovë. Dy mjete janë përplasur dhunshëm mes tyre e për pasojë kanë mbetur të plagosur dy shtetas.

Makinat e përplasura janë një mjet tip Benz dhe tjetra në Fiat Punto. Të plagosur kanë mbetur drejtuesi i automjetit tip Fiat dhe një pasagjer që ndodhej në të.

Në vendin e ngjarjes ka shkuar policia e cila po kryen veprimet proceduriale për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Një tjetër aksident u regjistrua më parë në aksin Elbasan-Tiranë në afërsi të tunelit të Krrabës, por fatmirësisht pa dëmtime të rënda. Infoelbasani.com

Another accident in the evening tonight. The event took place on the Elbasan-Peqin road axis in the village of Pajova.

Two vehicles collided violently between them and as a result two citizens were injured.

The crashed cars are one Benz vehicle and the other in the Fiat Punto. The driver of the Fiat vehicle and a passenger in it were injured.

The police went to the scene and are carrying out procedural actions to determine the causes of the accident.

Another accident was previously recorded on the Elbasan-Tirana axis near the Krraba tunnel, but thankfully without serious damage.