Një aksident është regjistruar pasditen e sotme në aksin rrugor Elbasan-Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të tunelit panoramik sapo kalon fshatin Dopaj.

Dy automjete janë përplasur mes tyre e për pasojë njëri ka shpërthyer në flakë.

Nga përplasja janë lënduar drejtuesit e mjeteve. Drejtuesi i mjetit tip Pezho që shpërtheu në flakë ka mundur të dalë duke i shpëtuar tragjedisë.

Drejt vendngjarjes u nis një zjarrfikëse dhe policia.

Nga të dhënat paraprake dyshohet se shkaqe të aksidentit kanë qenë një parakalim i gabuar, shpejtësia e lartë favorizuar edhe nga moti me lagështi.

Policia ka kryer veprimet proceduriale.

An accident was registered this afternoon on the Elbasan-Tirana road axis.

The incident took place near the panoramic tunnel just past the village of Dopaj.

Two vehicles collided with each other and as a result one exploded in flames.

Drivers were injured in the collision. The driver of the Peugeot vehicle that exploded in flames was able to escape the tragedy.

A firefighter and police headed to the scene.

From the preliminary data it is suspected that the causes of the accident were a wrong overtaking, high speed favored even by wet weather.

The police have carried out procedural actions.