Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në rrugën e “Elbasanit” në kryeqytet, ku një automjet është përplasur me një motor. Si pasojë e gòditjes i lënduar ka mbetur shtetasi K.B., drejtues i motorit i cili u transportua me urgjencë në spital dhe aktualisht ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor dhe sherbimet e Pòlicisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi i pòlicisë pòlicisë: Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 14.09.2020, rreth orës 14:30, në rrugën “E Elbasanit” janë përfshirë në përplasje motorri me drejtues shtetasin K.B., me mjetin me drejtues F.B. Si pasojë e përplasjes është dëmtuar drejtuesi i motorrit, i cili u dërgua në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Pòlicisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

An accident occurred today on the street of “Elbasan” in the capital, where a vehicle collided with a motorcycle. As a result of the collision, the citizen K.B., the driver of the motorcycle, was injured and was transported urgently to the hospital and is currently in good health under the care of doctors. The investigative team and the police services are at the scene and work continues to clarify the circumstances of the event.

Notification of the police to the police: Tirana / Preliminary information

On 14.09.2020, around 14:30, in the street “E Elbasanit” were involved in a motorcycle collision driven by the citizen K.B., with the vehicle driven by F.B. As a result of the collision, the driver of the motorcycle was injured, who was taken to the hospital and is under the care of doctors.

The investigative team and the police services are at the scene and work continues to clarify the circumstances of the event.