Një aksident me vdekje raportohet në aksin Fushë Krujë-Kamëz, këtë mbrëmje. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë pranë fshatit, Qereke.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes, bën të ditur se një mjet me drejtuese shtetasen M. T., 31 vjeçe, ka aksidentuar një shtetas këmbësor ende të paidentifikuar, i cili për pasojë ka ndërruar jetë.

Njoftimi i policisë:

Krujë/Informacion paraprak

Më datë 28.12.2020, në orën 19:15, në Qerek, Krujë, një mjet me drejtuese shtetasen M. T., 31 vjeçe, ka aksidentuar një shtetas këmbësor ende të paidentifikuar, i cili për pasojë ka ndërruar jetë.

Drejtuesja e mjetit është shoqëruar në ambjentet e Policisë për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.

 

A fatal accident is reported on the Fushë Krujë-Kamëz axis this evening. The incident happened a few minutes ago near the village, Qereke.

Police have arrived at the scene, announces that a vehicle driven by the citizen M. T., 31 years old, has injured a pedestrian still unidentified, who as a result has died.

Police notification:

Kruja / Preliminary information

On 28.12.2020, at 19:15, in Qerek, Kruja, a vehicle driven by the citizen M. T., 31 years old, injured a pedestrian still unidentified, who consequently died.

The driver of the vehicle was escorted to the Police premises for further actions.

The investigation team is at the scene and is working to uncover the event.