Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Shkodrës, ku një punonjës policie, në aksin Koplik-Shkodër, ka përplasur një person me biçikletë.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të fshatit ‘Shtoj i ri’ dhe në bazë ëë informaioneve paraprake bëhet me dije se viktima është shtetasi Agim Shkambaj 50-vjeç, i cili është përplasur nga efektivi i policisë, Gjergj Gjeloshi.

Policia dhe grupi hetimor kanë mbërritur me urgjencë në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

 

An accident resulting in death occurred this evening in the city of Shkodra, where a police officer, on the Koplik-Shkodra axis, collided with a person on a bicycle.

The event took place near the village ‘Shtoj i ri’ and based on preliminary information, it is reported that the victim is 50-year-old citizen Agim Shkambaj, who was hit by a police officer, Gjergj Gjeloshi.

Police and the investigative team have arrived urgently at the scene and are working to clarify the circumstances of the accident.