Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Fushë Krujë-Kurbin.

Policia njofton se një makinë tip “Audi” ka humbur kontrollin duke u përplasur me bordurën anësore të rrugës, ku për pasojë ka humbur tragjikisht jetën pasagjeri në mjet rreth 26 vjeç.

Fushë Krujë/Informacion paraprak
Më datë 07.10.2020, rreth orës 06:30, në rrugën Fushë Krujë-Kurbin, në Borizanë, mjeti tip “Audi”, ka humbur kontrollin duke u përplasur me bordurën anësore të rrugës, e për pasojë ka ndërruar jetë pasagjeri në mjet rreth 26 vjeç, ndërsa drejtuesi i mjetit është dërguar në spital nën kujdesin e mjekëve.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.

A serious accident resulting in the death of a person occurred this morning on the axis Fushë Krujë-Kurbin.

Police announces that a car type “Audi” has lost control by colliding with the side curb of the road, where as a result tragically lost the life of the passenger in the vehicle about 26 years old.

Fushë Krujë / Preliminary information
On 07.10.2020, around 06:30, on the road Fushë Krujë-Kurbin, in Borizana, the vehicle type “Audi”, lost control, colliding with the side curb of the road, and as a result, the passenger died in the vehicle around 26 years old, while the driver of the vehicle was taken to hospital under the care of doctors.
The investigation team is at the scene and is working to uncover the event.