Aksident automobilistik në aksin rrugor Elbasan-Godolesh. Makina përplaset me motorin, plagoset rëndë drejtuesi i motorit.

Ngjarja ndodhi në orët e vona të pasdites në këtë aks rrugor.
Mjeti tip Golf me targë AA 496 ST është përplasur me një motor i cili ka përfunduar në arën aty pranë.

Si pasojë e përplasjes drejtuesi i mjetit motor ka pësuar traumë në pjesë të ndryshme të trupit dhe është dërguar menjëherë në spital. Sipas mjekëve gjendja e tij paraqitet serioze.

Në vendin e ngjarjes ka shkuar policia e cila ka kryer veprimet proceduriale për të përcaktuar shkaqet e këtij aksidenti.

Ky është aksidenti i dytë që ndodh sot në qarkun Elbasan.
Gjatë mesditës një tjetër aksident u regjistrua në aksin Gramsh-Poroçan ku mbeti i vdekur një shtetas u plagosën katër të tjerë.


Car accident on the Elbasan-Godolesh road axis. The car collided with the engine, seriously injuring the engine driver.

The incident happened in the late afternoon on this road axis.
The Golf type vehicle with license plate AA 496 ST collided with a motorcycle which ended up in the nearby field.

As a result of the collision, the driver of the motor vehicle was injured in various parts of the body and was immediately taken to hospital. According to doctors, his condition is serious.

The police went to the scene and performed the procedural actions to determine the causes of this accident.

This is the second accident that occurs today in the Elbasan region.
At noon, another accident was recorded on the Gramsh-Poroçan axis, where one citizen was killed and four others were injured.