Një përplasje e frikshme ka ndodhur në orët e para të mbrëmjes në aksin Elbasan-Peqin. Ngjarja u regjistrua në afërsi të fshatit Paulesh.

Një automjet tip Benz me targë AA 764 JY u përplas me një Range Rover me targë AA 775 YU.

Përplasja ka qenë mjaft e fortë aq sa Benzi është shkatërruar pothuaj krejtësisht në pjesën e përparme.

Në vendin e ngjarjes shkuan, zjarrfikëset dhe autoambulancat që transportuan të plagosurit për në spital.

Gjithashtu policia ka normalizuar trafikun dhe ka kryer veprimet proceduriale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të këtij aksidenti.

Paraprakisht mendohet se benzi ka kaluar në rrugën në kahun e kundërt dhe është përplasur me Range Roverin.

A frightening collision occurred in the early hours of the evening on the Elbasan-Peqin axis. The event was recorded near the village of Paulesh.
A Benz vehicle with license plate AA 764 JY collided with a Range Rover with license plate AA 775 YU.

The collision has been strong enough that Benz is almost completely destroyed in the front.

Firefighters and ambulances went to the scene and transported the injured to the hospital.

The police also normalized the traffic and carried out procedural actions.

The investigative group is working to clarify the circumstances of this accident.

Preliminarily it is thought that the petrol crossed the road in the opposite direction and collided with the Range Rover.