Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në Tiranë, në fshatin Varosh, ku është gjetur pa shenja jete shtetasi S. M., 54 vjeç. Dyshohet se 54-vjeçari mund të jetë aksidentuar nga një mjet ende i paidentifikuar, i cili është larguar nga vëndi i ngjarjes.​

Policia thotë se po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Ndërkohë gjatë orëve të fundit në Tiranë janë arrestuar 5 persona për vepra të ndryshme penale, përfshirë shpërndarës të kokainës, apo persona që akuzohen për dhunë në familje.

Njoftimi i policisë:

Bien në prangat e Policisë 5 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. D., 23 vjeç,pasi në rrugën “Hasan Alla”, nga kontrolli i ushtruar nga Forca e Posaçme “Shigjetat”, iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi me lëndë narkotike kokainë.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.5 u bë ndalimi i shtetasit E. M., 19 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale “Dhuna në familje”.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.6 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve :

O. Z., 36 vjeç, pasi në kundërshtim me vendimin e Gjykatës ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës së tij, e cila ishte e pajisur me urdhër mbrojtjeje ; E. M., 18 vjeç, (nxënës i një shkolle), pasi ka goditur për shkak të detyrës oficerin e shkollës.

Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. Gj., 21 vjeç, pasi duke drejtuar mjetin pa lejen përkatëse është përfshirë në një aksident vetëm me dëme materiale.

Më datë 13.04.2021, në rrugën Tiranë-Ndroq, në fshatin Varosh, është gjetur pa shenja jete shtetasi S. M., 54 vjeç. Dyshohet se mund të jetë aksidentuar nga një mjet ende i paidentifikuar, i cili është larguar nga vëndi i ngjarjes.​ Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Materialet i kaluan Prokurorisë, së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

An accident resulting in death occurred in Tirana, in the village of Varosh, where the citizen S. M., 54 years old, was found without signs of life. It is suspected that the 54-year-old may have been injured by a still unidentified vehicle, which has left the scene.

Police say they are working to identify and apprehend the perpetrator. Meanwhile, during the last hours in Tirana, 5 people have been arrested for various criminal offenses, including cocaine distributors, or people accused of domestic violence.

Police notification:

5 citizens fall into the hands of the Police, for various criminal offenses. Specialists for Narcotics Investigation made the arrest in flagrante delicto of the citizen AD, 23 years old, after in the street “Hasan Alla”, from the control exercised by the Special Force “Arrows”, a quantity of material was found and seized as material evidence. narcotic cocaine.

Specialists for the Investigation of Crime in the Police Commissariat No. 5 detained the citizen E. M., 19 years old, declared wanted for the criminal offense “Domestic Violence”.

Specialists for the Investigation of Crime in the Police Commissariat No. 6 made the arrest in flagrante delicto of the citizens:

O. Z., 36 years old, because in contradiction with the decision of the Court he exercised physical and psychological violence against his mother, who was provided with a protection order; E. M., 18 years old, (student of a school), after hitting the school officer due to duty.

Traffic specialists made the arrest in flagrante delicto of the citizen A. Gj., 21 years old, after driving the vehicle without the relevant permit was involved in an accident with only material damage.

On 13.04.2021, on the Tirana-Ndroq road, in the village of Varosh, the citizen S. M., 54 years old, was found without signs of life. It is suspected that he may have been involved in an accident from a still unidentified vehicle, which has left the scene.

The materials were forwarded to the Prosecutor’s Office of the Tirana Judicial District for further action.