Një aksident i rëndë ka ndodhur në afërsi të Portit të Durrësit. Një kamion ka áksídentuar një shtetase, e cila është punonjëse e sigurisë së portit dhe e ka tërhequr zvárrè për 25 metra.

Policia njofton se efektivja Arkineda Haskasa e moshës 25-vjeçare, ka ndërruar jetë pas plágëve të rènda të shkaktuara nga mjeti trajler. Drjetuesi i identifikuar me inicialet F.K., 39 vjeç është shoqëruar për në ambientet e policisë dhe po punohet për zbardhjen e rrethanave.

Durrës/Informacion paraprak: Më datë 07.01.2021, në orën 15:30, në lagjen nr.3, Durrës, në ambientet e portit, shtetasi F. K., 39 vjeç, duke drejtuar mjetin tip “Man”, trajler, ka áksídentuar shtetasen A. H., 25 vjeçe, e cila për pasojë ka ndèrruar jetë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambjentet e Pòlicisë për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

A serious accident occurred near the Port of Durres. A truck has overtaken a citizen, who is a port security employee and pulled her by 25 meters.

The police announces that the 25-year-old woman has passed away after severe injuries caused by the trailer. The driver identified with the initials F.K., 39 years old, was escorted to the police premises and work is underway to clarify the circumstances.

Durrës / Preliminary information: On 07.01.2021, at 15:30, in the neighborhood no. 3, Durrës, in the port premises, the citizen FK, 39 years old, driving the vehicle type “Man”, trailer, identified the citizen AH , 25 years old, who consequently passed away.

The driver of the vehicle was escorted to the premises of the Police for further actions. The investigation team is at the scene and is working to clarify the circumstances of the event.