Një aksident ka ndodhur në autostradën Fier-Levan, në fshatin e quajtur Dermenas, ku dy mjete janë përplasur më njëra-tjetrën.

Fax News raporton se nga aksidenti ka mbetur i plagosur një person i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

An accident occurred on the Fier-Levan highway, in the village called Dermenas, where two vehicles collided with each other.

One person was injured in the accident and is in the hospital.

Police have arrived at the scene and are working to determine the cause of the accident.