Aksident me 2 të plagosur në autostradë, mjeti luksoz godet trajlerin

Një aksident ka ndodhur në aksin Milot-Lezhë pranë urës së Matit, ku një autoveturë ka goditur një trajler nga pas dhe burime bëjnë me dije se janë plagosur dy persona.

Ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e aksidentit, ndërsa ngjarja sapo ka ndodhur.

Mësohet se dy personat e plagosur të cilat udhëtonin me mjetin luksoz që shihni në pamje janë dërguar për ndihmë mjekësore në Spitalin e Lezhës.

Grupi hetimor ka mbërritur në vendin e ngjarjes.

Që prej vendosjes së masave për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, qarkullimi i mjeteve nëpër rrugë bëhet vetëm në raste urgjente dhe kur janë të justifikuara me leje përkatëse, ndërsa në këtë situatë konkrete, nuk dihet se cila ka qenë arsyeja dhe destinacioni i personave të përfshirë në aksident.

 

An accident occurred at the Milot-Lezha axis near the Mati Bridge, where a car struck a coach behind and sources suggest that two people were injured.

The causes and circumstances of the accident are still unknown, and the incident has just happened.

It is learned that the two injured persons who were traveling in the luxury vehicle you see in the picture were sent for medical assistance to Lezha Hospital.

The investigation team arrived at the scene.

Since the introduction of measures to prevent the spread of coronavirus, the circulation of vehicles on the road is done only in an emergency and when justified by appropriate permission, while in this particular situation, the reason and destination of the persons involved is not known. in the accident.