Ka shkuar në dy numri i viktimave nga aksidenti i rëndë i ndodhur një ditë më parë në Thumanë. Një grua 57-vjeçare ka humbur jetën në spital pas plagëve të marra.

Ndër të tjera policia bën me dije se përveç drejtuesit të Trajlerit, shtetasit , shtetasi B. L., është arrestuar edhe drejtuesi i mjetit “Opel”, i cili ndodhet i plagosur në spital.

“Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasit B. L., 43 vjeç, banues në Durrës dhe M. P., 26 vjeç, banues në Shkodër.

Arrestimi i tyre u bë pasi më datë 23.11.2020, në aksin rrugor Fushë Krujë – Laç, në Thumanë, shtetasi B. L., duke drejtuar mjetin tip “Man” (trajler) është përplasur me mjetin tip “Opel” me drejtues shtetasin M. P. dhe për pasojë janë dëmtuar shtetaset F. G., 39 vjeçe dhe Gj. P., 57 vjeçe, të cilat kanë ndërruar jetë në spital. Shtetasi M. P. ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve”, thuhet në njoftimin e policisë.

Aksidenti i rëndë ka ndodhur në ditë më parë në aksin rrugor Thumanë –Krujë, ku një kamion u përplas me një makinë tip Opel, ku si pasojë humbi jetën në vendin e ngjarjes 39 vjeçarja F.G.

The number of victims from the serious accident that happened the day before in Thumana has gone to two. A 57-year-old woman lost her life in hospital after receiving injuries.

Among other things, the police informs that in addition to the driver of the Trailer, the citizen, citizen B. L., the driver of the “Opel” vehicle has also been arrested, who is injured in the hospital.

“Traffic specialists at the Local Police Directorate of Durrës arrested in flagrante delicto the citizens B. L., 43 years old, resident in Durrës and M. P., 26 years old, resident in Shkodra.

Their arrest was made after on 23.11.2020, on the road axis Fushë Krujë – Laç, in Thumanë, citizen BL, driving a vehicle type “Man” (trailer) collided with a vehicle type “Opel” driven by the citizen MP and for as a result, the citizens FG, 39 years old and Gj. P., 57, who died at the hospital. The citizen M. P. is in the hospital, under the care of doctors “, it is said in the police notification.

The serious accident happened the day before on the road axis Thumanë-Krujë, where a truck collided with an Opel car, where as a result 39-year-old F.G. lost her life at the scene.