Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme, në aksin Tepelenë-Mallakastër.

Si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur pesë persona, mes tyre edhe një fëmijë 9-vjeç.

Automjeti tip “Toyota” me targa greke po shkonte në drejtimin verior drejt Tiranës, ku edhe i është prerë rruga nga një kamionçinë.

Për rrjedhojë përplasja ka qenë e fortë, duke shkaktuar plagosjen e pesë personave.

Sipas informacioneve nga grupi hetimor i cili ka mbërritur në vendin e ngjarjes, kamionçina ka hyrë në rrugën kryesore pa sinjal.

Po ashtu mësohet se në automjetin tip “Toyota” udhëtonte çifti i bashkëshorteve nga Fieri së bashku me fëmijën e tyre, si dhe gjyshi dhe tezja e fëmijës.

Të pestë të plagosurit janë shtruar me urgjencë në Spitalin Rajonal të Gjirokastrës, ndërkohë që bashkëshortja e drejtuesit te mjetit është shtruar në Ranimacion, pasi mësohet se ka marrë plagë të rënda.

Përplasen 2 automjete në superstradën Lezhë-Milot, plagosen 2 drejtuesit

Një tjetër aksident është regjistruar mbrëmjen sotme në superstradë Lezhë-Milot. Dy automjete janë përplasur duke shkaktuar plagosjen e dy drejtuesve të mjeteve.

Të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën.

Policia Rrugore e Lezhës ndodhet në vendin e ngjarjes për të zbardh më tej shkaqet e aksidentit.

Sakaq kryqëzimi i ishull-Lezhës në superstradën Lezhë- Milot është kthyer në burim aksidentesh ditët e fundit.

A serious accident was registered this evening, on the Tepelena-Mallakastër axis.

As a result of the accident, five people were injured, including a 9-year-old child.

The vehicle type “Toyota” with Greek license plates was going in the northern direction towards Tirana, where its way was cut by a van.

As a result, the collision was strong, causing the injury of five people.

According to the information from the investigative group which arrived at the scene, the truck entered the main road without a signal.

It is also learned that the couple couple from Fier were traveling in a Toyota type vehicle together with their child, as well as the child’s grandfather and aunt.

The five injured were urgently hospitalized in the Gjirokastra Regional Hospital, while the wife of the driver of the vehicle was hospitalized in Ranimacion, as it is learned that she received serious injuries.

2 vehicles collided on the Lezha-Milot highway, 2 drivers were injured

Another accident was recorded tonight on the Lezha-Milot highway. Two vehicles collided, injuring two drivers.

The injured are out of danger for life.

Lezha Traffic Police is at the scene to further clarify the causes of the accident.

The intersection of the island of Lezha on the Lezha-Milot highway has become a source of accidents in recent days.