Infermierja nga Saranda, Adelina Rizvani, 57 vjeç, e cila mbeti e plagosur 1 javë më parë në aksidentin mes ambulancës dhe një automjeti tip “BMË X5” ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës në Tiranë.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 4:00 të mëngjesit në kryqëzimin e lagjes nr.3, kur ambulanca po shkonte për të marrë një pacient i cili kishte nevojë për ndihmë mjekësore.

Mjeti BMW-X5 nën drejtimin e një 24-vjeçari, përfundoi brenda ambienteve të një lokali si pasojë e përplasjes së fortë. 57-vjeçarja nuk ka mundur dot t’i mbijetojë plagëve të marra.

The nurse from Saranda, Adelina Rizvani, 57 years old, who was injured 1 week ago in the accident between the ambulance and a vehicle type “BMË X5” has passed away in the Trauma Hospital in Tirana.

The serious incident happened around 4:00 in the morning at the intersection of neighborhood no. 3, when the ambulance was going to pick up a patient who needed medical help.

The BMW-X5 vehicle, driven by a 24-year-old, ended up inside the premises of a bar as a result of a strong collision. The 57-year-old could not survive the injuries received.