Një 31-vjeçar shqiptar humbi tragjikisht jetën pasditen e së enjtes në komunën e Piemontes në Itali.

Viktima, sipas mediave fqinje, është K.Terniqi.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 19:00, në një rrugë që lidh Tortona me Pontecurone.

I riu shqiptar jetonte në Rho, Lombardi dhe lëvizte me motor kur u përplas me një makinë.

Dy mjetet udhëtonin në të njëjtin kah të rrugës, kur automjeti që drejtohej nga një vajzë 24-vjeçare u kthye djathtas dhe motori përfundoi poshtë, ndërkohë që po tentonte të parakalonte.

31-vjeçari mësohet se u përplas disa metra larg në rrugë dhe vdiq në vendin e ngjarjes.

A 31-year-old Albanian man tragically lost his life on Thursday afternoon in the municipality of Piedmont in Italy.

The victim, according to neighboring media, is K. Ternic.

The serious incident happened around 19:00, on a road connecting Tortona with Pontecurone.

The young Albanian lived in Rho, Lombardy and rode a motorcycle when he collided with a car.

The two vehicles were traveling in the same direction when the vehicle driven by a 24-year-old girl turned right and the engine ended up down while attempting to overtake.

The 31-year-old is said to have crashed a few meters away on the road and died at the scene.