Ditën e sotme lagjia Polatli e kryeqytetit turk Ankara, u përfshi nga një fenomen i çuditshëm.

Një erë e fortë goditi gjithë zonën dhe u ngrit një sasi e madhe tymi dhe rëre.

Kjo gjë shkaktoi temrr dhe panik tek banorët, të cilët u shprehën se pamja e rrallë ngjante me skenat e filmave apokaliptikë.

Raportohet se nuk pati dëme në njerëz, por vetëm disa shkatërrime të vogla banesash.

Guvernatori i Ankarasë, Vasip Şahin tha se mbetën të plagosur lehtë 6 persona.

Today, the Polatli neighborhood of the Turkish capital Ankara, was engulfed by a strange phenomenon.

A strong wind hit the whole area and a large amount of smoke and sand rose.

This caused panic and panic among the residents, who said that the rare appearance resembled scenes from apocalyptic movies.

There was reportedly no damage to people, but only a few minor house demolitions.

Ankara Governor Vasip Şahin said six people were slightly injured.