Policia ka zbardhur ngjarjen e rëndë në Lezhë ku nga të shtënat me armë zjjarri ka mbetur i plagosur një person që sipas burimeve për Faxweb.al quhet Odise Simoni 29-vjeç nga fshati Dajç i Lezhës.

Paraprakisht mësohet se i riu ndodhet në Spitalin Rajonal të Lezhës ku po merr ndihmë mjekësore dhe është jashtë rrezikut për jetën, ndërsa ngjarja sipas policisë ka ndodhur pas një konflikti të çastit. Policia e Lezhës e ka identifikuar autorin dhe po punon për kapjen e tij.

“Në fshatin Mabë, Lezhë, pas një kònflikti të çastit shtetasi D.R.,40 vjeç ka plágòsur me armë zjárri në dorë shtetasin Odise Simonin 29 vjeç, i cili është transportuar në spitalin Rajonal, Lezhë dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrèzikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet ne vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. Shërbimet e Policisë të D.V.P. Lezhë dhe të Komisariatit të Policisë Lezhë po krehin zonën si dhe janë ngritur pika kontrolli për kapjen e autorit”, njoftojnë blutë e Lezhës.

Police have uncovered the serious incident in Lezha where a person who, according to sources for Faxweb.al, 29-year-old Odise Simoni from the village of Dajç in Lezha, was injured in the shooting, has been injured.

It is previously learned that the young man is in the Regional Hospital of Lezha where he is receiving medical assistance and is out of danger for life, while the event according to the police happened after an instant conflict. Lezha police have identified the perpetrator and are working to apprehend him.

“In the village of Mabë, Lezhë, after an instant conflict, the citizen DR, 40 years old, shot the citizen Odise Simonin, 29 years old, who was transported to the Regional Hospital, Lezhë and is under the care of doctors, out of danger for life. .

The investigation team is at the scene and is working to fully clarify the circumstances of the event. D.V.P. Police Services Lezha and the Lezha Police Commissariat are combing the area and checkpoints have been set up to catch the perpetrator “, announced the blues of Lezha.