Një atentat me armë zjarri është shënuar pak minuta më parë në lagjen e re të Bulqizës.

Burime nga vendi ngjarjes bëjnë të ditur se një breshëri plumbash janë derdhur në drejtim të automjetit që drejtohej nga shtetasi Eri Tollja. Fatmirësisht drejtuesi i mjetit nuk është goditur nga predhat dhe i ka shpëtuar atentatit.

Bëhet me dije se Eri Tollja, ishte shënjestra e atentatit.

Ky i fundit po qarkullonte me automjetin e tij në aksin Bulqizë-Peshkopi në momentin që është qëlluar me breshëri kallashnikovi. Fatmirësisht, Tollja shpëtoi pa marrë asnjë plumb, por është shoqëruar në komisariat për tu marrë në pyetje në lidhje me ngjarjen.

Marrja në pyetje pritet të zbardhë më shumë detaje, ndërkohë që mësohet se është shpallur në kërkim edhe personi që e donte të vdekur. Bëhet fjalë për kushuririn e tij B. Zeneli, por ende nuk dihet motivi i ngjarjes.

Ngjarja ndodhet nën hetim.

An assassination attempt with a firearm was recorded a few minutes ago in the new neighborhood of Bulqiza.

Sources from the scene say that a barrage of bullets was fired in the direction of the vehicle driven by the citizen Eri Tollja. Fortunately, the driver of the vehicle was not hit by the shells and escaped the assassination.

It is reported that Eri Tollja was the target of the assassination.

The latter was driving his vehicle on the Bulqiza-Peshkopi axis when a Kalashnikov was fired. Fortunately, Tollja escaped without taking any bullets, but was escorted to the police station to be questioned about the incident.

The interrogation is expected to reveal more details, while it is learned that the person who wanted him dead has also been declared wanted. It is about his cousin B. Zeneli, but the motive of the event is still unknown.

The event is under investigation.