Teksa po zhvillohet një protestë e dhunshme në Shkodër, kundër vrasjes së 25-vjeccarit Klodian Rasha, vjen një reagim nga kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

Ky i fundit në një prononcim për mediat nga Elbasani ka dënuar aktet e dhunës që po regjistrohen në vend, ndërsa sulmoi ashpër presidentin Ilir Meta si dhe krerët e partive opozitare se sipas tij qëndrojnë pas këtyre sulmeve.

“Sali Berisha, Ilir Meta, Monika Kryemadhi dhe Lulezim Basha vodhen protesten per qellimet e tyre politike. Aktet e dhunës po sponsorizohen dhe ekzekutohen me parate e tyre. PD dhe LSI qendrojne pas sulmeve ne selite politike. Akt i rende qe ngarkon me pergjegjesi penale”, tha Balla.

As a violent protest is taking place in Shkodra, against the murder of 25-year-old Klodian Rasha, comes a reaction from the head of the SP parliamentary group, Taulant Balla.

The latter in a statement to the media from Elbasan has condemned the acts of violence that are being recorded in the country, while he severely attacked President Ilir Meta and the leaders of the opposition parties that according to him are behind these attacks.

“Sali Berisha, Ilir Meta, Monika Kryemadhi and Lulezim Basha steal the protest for their political purposes. Acts of violence are being sponsored and executed with their own money. PD and LSI stand behind the attacks on political headquarters. A serious act that charges with criminal responsibility “, said Balla.