Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Pogradec-Drilon në rrugën e re.

Një mjet tip “Benz” i cili ka qenë duke lëvizur me shpejtësi të lartë ka humbur kontrollin dhe është përplasur fillimisht me një shtyllë ndriçimi dhe më pas me murin e një banese.

Për pasojë është plagosur 1 person, pasagjeri, ndërsa raportohen dëme të shumta materiale.

Policia ndodhet në vendin e aksidentit dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.

A road accident occurred tonight on the Pogradec-Drilon road axis on the new road.

A “Benz” type vehicle which was moving at high speed lost control and collided first with a light pole and then with the wall of an apartment.

As a result, 1 person, a passenger, was injured, while numerous material damages were reported.

Police are at the scene of the accident and are working to uncover the event.