Një aksident me pasojë vdekjen është regjistruar mëngjesin e kësaj të mërkure.

Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Fier-Patoz në vendin e quajtur “Portëz”. 30-vjeçari K.B., banues në Fier, duke drejtuar automjetin tip “Benz” është përplasur me kamionin me drejtues shtetasin B. S., 52 vjeç, banues në Fier.

Si pasojë e përplasjes ka gjetur vdekjen drejtuesi i automjetit tip “Benz” shtetasi K. B, ndërsa në polici është shoqëruar drejtuesi i kamionit.

Informacion-Sot rreth orës 06:20, në aksin rrugor Fier-Patos, në vendin e quajtur “Portëz”, shetasi K. B., 30 vjeç, banues në Fier, duke drejtuar automjetin tip “Benz” është përplasur me kamionin me drejtues shtetasin B. S., 52 vjeç, banues në Fier.

Si pasojë e përplasjes ka gjetur vdekjen drejtuesi i automjetit tip “Benz” shtetasi K. B.

Eshtë shoqëruar në Komisariat drejtuesi i kamionit, shtetasi B. S dhe po kryhen veprimet procedurale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

An accident resulting in death was recorded this Wednesday morning.

The event took place on the Fier-Patoz road axis in a place called “Portëz”. 30-year-old K.B., resident in Fier, driving a vehicle type “Benz” collided with a truck driven by citizen B. S., 52 years old, resident in Fier.

As a result of the collision, the driver of the “Benz” type vehicle, citizen K. B, died, while the driver of the truck was escorted to the police.

Information-Today around 06:20, on the road axis Fier-Patos, in a place called “Portëz”, a 30-year-old KB resident, resident of Fier, driving a “Benz” type vehicle, collided with a truck driven by a citizen BS, 52 years old, resident in Fier.

As a result of the collision, the driver of the “Benz” type vehicle, citizen K. B., died.

The driver of the truck, citizen B. S, was escorted to the police station and procedural actions are being carried out.

The investigation team is working to fully clarify the circumstances of the accident.