Aksident i frikshëm në Elbasan. BMW humb kontrollin, godet taksinë dhe përfundon në Parkun Rinia

Një aksident i frikshëm është regjistruar pasditen e sotme në Elbasan. Ngjarja ndodhi në dalje të qytetit në Parkun Rinia.

Mjeti tip BMW me targë AA 123 YU ka humbur kontrollin e për pasojë fillimisht ka goditur një taksi dhe më pas ka përfunduar brenda në park.

Fatmirësisht nga ky aksident nuk ka pasur qytetarë të lënduar edhe pse mjeti ka hyrë në park. Vetëm drejtuesi i BMW është dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

Në vendin e ngjarjes shkoi policia e cila kreu veprimet proceduriale për të zbardhur rrethanat e këtij aksidenti.

A terrible accident was recorded this afternoon in Elbasan. The incident happened at the exit of the city in the Youth Park.

The BMW type vehicle with license plate AA 123 YU lost control and consequently first hit a taxi and then ended up inside the park.

Fortunately, no citizens were injured in this accident, although the vehicle entered the park. Only the BMW driver was taken to hospital for medical treatment.

Police went to the scene and carried out procedural actions to clarify the circumstances of this accident.