Një tjetër ngjarje kriminale është shënuar mbrëmjen e sotme në vend. Burime nga policia bëjnë me dije se Gramoz Memaj, rreth 40 vjeç është qëlluar me armë zjarri pranë banesës së tij në Ksamil dhe ka ndërruar jetë rrugës për në spital.

Grupi i hetimit ndodhet në vendin e ngjarjes, ndërkohë që kanë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës për të bërë të mundur kapjen e autorit/ve.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 21:45, në Ksamil, pranë banesës, në rrethana ende të pa qarta është qëlluar me armë zjarri shtetasi G. M., i cili ka humbur jetën rrugës për në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes ku vijon puna për zbardhjen dhe dokumentin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Shërbimet e policisë kanë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës për të bërë të mundur kapjen e autorit/ve.

Another criminal event was marked tonight in the country. Sources from the police suggest that Gramoz Memaj, about 40 years old, was shot near his apartment in Ksamil and died on the way to the hospital.

The investigation team is at the scene, while they have set up checkpoints and the combing of the area continues to enable the capture of the perpetrator / s.

Police notification:

At around 21:45, in Ksamil, near the apartment, in still unclear circumstances, the citizen G. M. was shot, who lost his life on the way to the hospital.

The investigative group is located at the scene where the work continues for the clarification and the complete document of the circumstances of the event.

Police services have set up checkpoints and the area is being combed to make it possible to apprehend the perpetrator (s).