Një makinë është përfshirë nga flakët këtë të martë në aksin rrugor Elbasan-Tiranë.

Burime bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur brenda tunelit në këtë rrugë, duke shkaktuar panik te qytetarët që ndodheshin afër vendit të ngjarjes.

Fatmirësisht deri më tani bëhet me dije se nuk ka asnjë person të lënduar nga kjo ngjarje.

Ndërkohë për shkak të makinës në flakë janë krijuar radhë të gjata automjetet dhe trafik në krahët e tunelit.

Zjarrfikësit kanë fikur flakët, ndërsa policia ka monitoruar trafikun dhe ka kryer veprimet proceduriale në lidhje me ngjarjen.

A car was engulfed in flames this Tuesday on the Elbasan-Tirana road axis.

Sources suggest that the event took place inside the tunnel on this road, causing panic among the citizens who were near the scene.

Thankfully so far it is reported that no one was injured in the incident.

Meanwhile, due to the car on fire, long queues of vehicles and traffic have been created on the sides of the tunnel.

Firefighters extinguished the flames, while police monitored traffic and carried out procedural actions in connection with the event.