Latest News

Albanian invades foreign media / The marriage proposal burns down his house, but he...

Shqiptari pushton mediat e huaja/ Propozimi për martesë i djeg shtëpinë, por ai nuk e lë me aq! Një propozim për martesë i dalë jashtë...

The plane with about 200 people on board splits in two

Këtë të Premte, një aeroplan i Air India Express nga Dubai në Calicut me 191 persona në bord u rrëzua pas mbivendosjes së pistës....

Almost a new salary structure in public administration, increase based on training and results

Departamenti i Administratës Publike (DAP) pret të finalizojë këtë vit reformën në e pagave të cilat, do të rriten në bazë të disa kritereve...

Greece gives good news for seasonal workers, residence permit extended by 90 days

Një lajm i mirë për punëtorët sezonalë në Greqi ka mbërritur sot nga vendi fqinj. Mësohet se Ministria e Zhvillimit Bujqësor në Greqi ka miratuar...

Greece announces which category of immigrants can obtain citizenship

Emigrantët shqiptarë që kanë vite që punojnë edhe jetojnë në Greqi mund të përfitojnë nënshtetësinë greke. ‘Gazeta Shqiptare’ zbardh kategoritë e individëve që kanë të...

Following as in movies. With the car full of drugs, two people disobey the police, and make dangerous maneuvers… here is what happened next

Një 43-vjeçar nga Pishkashi, i identifikuar si Leonard Nergjoni është vënë në pranga, dhe një 41-vjeçar tjetër është shpallur në kërkim, për shkak se...

The camera footage comes out. 100 bullets hit the cars and the hotel in Tushemisht. The authors were two

Dalin pamjet që tregojnë momentin kur është qëlluar me armë zjarri në drejtim të hotelit ‘Voloreka’ në Tushemisht të Pogradecit. Siç shihet dhe në videon...

They were fleeing Albania with 30,600 euros, the two Greeks caught the mat. The Italian was entering the border, the car turned out…

Dy shtetas grekë janë proceduar penalisht pasi u kapën ‘mat’ duke dalë nga Shqipëria me shuma të mëdha eurosh të padeklaruara. Ndërsa një tjetër shtetas...

Exploited the sisters, who is the arrested Albanian. New details are revealed after the investigation

Një 39 vjeçar me origjinë shqiptare ka përfunduar në prangat e policisë në Napoli. Mediat italiane bëjnë me dije se kanë arrestuar shtetasin Bashkim Allciu,...

The most sophisticated tunnel in US history is discovered

Një tunel që shtrihet nga Arizona në Meksikë është quajtur "tuneli më i sofistikuar në historinë e SHBA" nga autoritetet. Tuneli, i cili ishte i...

The mother of the millionaire who committed suicide in the villa speaks: It was closed after the pandemic. He heard noises, had broken two...

Në vijim të hetimeve që po kryhen nga agjentët e krimeve, laboratori i kriminalistikës ka konfirmuar se arma me të cilën 37 vjeçari Eugert...

Trending now