Top News

Turkish F-16 shoots down Armenian fighter jet

Një avion luftarak turk F-16 ka rrëzuar një avion Su-25, ka njoftuar Jerevani. Kjo ndodhi tre ditë pasi shpërtheu një konflikt ushtarak midis Armenisë...

World’s 10 most scenic airport landings for 2020

The world's most scenic airport airport approaches, as ranked annually by booking platform PrivateFly, are this year looking more glorious than ever. More than 6,000...

Berisha gives details about the murder of Azem Hajdari: They had warned him! The...

  Kryeministri Sali Berisha ka folur për thirrjen e prokurorisë së Tiranës, që i bëri kërkesë të japë dëshminë për vrasjen e ish deputetit demokrat...

Turkey tests first vaccine against Covid-19

Turkish doctors on Monday gave the first needle of the coronavirus vaccine to a health worker. Asım Baştürk, 53, volunteered for the third phase of...

The 14-year-old Albanian becomes a mother. Bring a girl to life

Një 14-vjeçare nga Mitrovica ka sjellë në jetë fëmijën e saj të parë në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Gazeta Shneta ka mësuar nga burime...

Two people infected with Covid-19 tried to cross the border in Kakavija / Fined with 700 thousand ALL

Dy persona nga Saranda janë gjobitur me 700 mijë lekë nga Inspektorati Shtetëror Shëndetësor në Gjirokastër pasi tentuan të kalojnë doganën e Kakavijës drejt...

Heavy rains continue, here’s the weather forecast for today

Even during this Monday, Albania will be characterized by cloudy and rainy weather throughout the territory. In the northern and central areas the rains will...

Tonight eyes from the sky. Here is what happens to the Moon

  Në 2500 vende, astronomë dhe entuziastë do pajisen me dylbi dhe teleskopë për të admiruar vendet ku ka ecur njëriu në kratere hënore Sot në...

The war between Armenia and Azerbaijan begins. 16 dead, over 100 injured

  16 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur raportohen nga konflikti mes Armenisë dhe Azerbajxhanit. Presidenti i Azerbajxhanit, Aliyev deklaroi se si pasojë e...

The earthquake between Elbasan and Lushnja, that’s how far it was

  Pasditen e sotme në Shqipëri janë ndjerë sërish lëkundje sizmike. Tërmeti ishte me magnitudë 3 ballë i shkallës rihter me një thellësi prej 10...

Guardia di Finanza air checks for narcotics in Elbasan and Librazhd

  Guardia Di Finanza ka ushtruar paraditen e sotme kontrolle nga ajri për lëndë narkotike në zonën e Elbasanit dhe Librazhdit. Burime bëjnë me dije për...

Trending now

Three 17-year-olds were stabbed

Trump-Biden presidential debate