Top News

Currency Exchange, 10 April 202

Në kursin e Këmbimit Valutor sot vihet re një rënie e lehtë e Dollarit dhe Paundit Britanik. Ndërkohë Euroja dhe Franga Zvicerane kanë shënuar...

Albanian doctor speaks, President of the Federation of Albanian Doctors in Europe, this is...

Kryetarja e Federatës së Mjekëve Shqiptarë në Evropë, Aurora Dollenberg ishte sot në një lidhje “Skype” për “Wake Up”, ku renditi vaksinat sipas efikasitetit...

Is fasting broken if you get the anti-Covid vaccine? Muslim doctors speak!

Edhe pak ditë na ndajnë nga muaji i shenjtë i Ramazanit, teksa besimtarët myslimanë do të duhet të agjërojnë nga data 12 prill deri...

Two senior SP officials transfer to the DP, Basha receives them in the office!

  TIRANË– Kryedemokrati Basha ka pritur ditën e sotme dy anëtarë të Partisë Socialistë, të cilët kanë shpallur publikisht votën e tyre për Partinë Demokratike. Serian...

Lost Golden City in Egypt / Biggest Discovery Behind Tutankhamun Tomb

Egjipti po i gëzohet zbulimit më të madh të bërë që pas gjetjes së varrit të Tutankhamunit. Bëhet fjalë për një qytet të artë...

From Gramoz Ruçi’s son to Fatmir Xhafaj’s brother, who are the Albcontrol ‘coup plotters’ who blocked the airport for 48 hours

Kryeminsitri Edi Rama foli për një plan puçist të fshehur pas grevës së kontrollorëve të Albcontroll, që çoi në bllokimin e Aeroportit të Rinasit...

Fine of 110 million euros for Bechett, DP sues Rama, Agaci and other officials in SPAK

Gjoba 110 milion Euro, PD padit në SPAK Edi Ramën, Engjëll Agaçin dhe zyrtarë të tjerë të lartë. PD: Do ta paguajnë dëmin me...

Rama-Meta: Bad news for you, vaccines are coming today, your plan with Sali failed

Kryeministri Edi Rama, i është kundërpërgjigjur Presidentit Ilir Meta, ku shkruan: “Ilir kam një lajm të keq për ty: Vaksinat vijnë sot dhe fluturimet rifillojnë...

Briken Çalja snatches two medals in Russia

Briken Calja nuk zhgënjen as këtë herë duke mbyllur europianin e peshëngritjes me dy medalje, bronz në dygarësh dhe argjend në shtytje. Me 336 kg...

Campaign / Foreign currencies decrease

Të gjitha valutat e huaja kanë shënuar rënie në tregun e brendshëm valutor gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë,...

England takes the big step / Pubs, gyms reopen on Monday and you can stay out overnight

Kryeministri britanik, Boris Jonhson, konfirmoi se dyqanet, palestrat dhe parukeritë në Angli do të rihapen nga 12 Prill ndërsa pub-et dhe restorantet do të...

Trending now