Top Ten

Forbes ranks the 10 highest paid athletes of 2020

Revista Forbes ka përditësuar listën me sportistët që arkëtojnë më shumë para dhe për vitin 2020 në krye të renditjes është një emër i...

Eight things even more important than love in a relationship

Është e thjeshtë të ndjesh që ke rënë në dashuri kokë e këmbë! Një ndjesi e tillë të bën të të duket sikur asgjë...

10 things that foreigners like in Albania and 10 things that surprise them

Numri i turistëve të huaj po rritet nga viti në vit në Shqipëri. Por, numri i madh që vijnë shohin disa gjëra që ju...

10 actions that lead you to prison today

Sot hyjnë në fuqi ndryshimet në Kodin Penal, të miratuara nga Parlamenti gjaë seancës së 16 prillit. Ndryshimet kriminalizojnë për herë të parë thyerjen...

5 Dangerous Mistakes You Make by Putting on the Mask

Maskat tani kanë marrë rëndësi në jetën e gjithësecilit. Madje duhet të mësohemi se do “jetojmë” gjatë me to të paktën derisa të gjendet...

The ‘magic’ medicine that is treating coronavirus / Famous Albanian doctor: Here’s how we treat patients. Russia and China with another breakthrough

Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo ka folur për pandeminë që tashmë ka prekur shumë vende të botës. Lidhur me gjendjen e personave që...

10 reasons why we should not be afraid of coronavirus

Pavarësisht nëse e klasifikojmë koronavirusin e ri si një pandemi, kjo është një çështje serioze. Në më pak se dy muaj ësht përhapur në...

Published graph showing when the coronavirus will peak in Albania

  Java që vjen do të jetë vendimtare për Shqipërinë për të kuptuar në çfarë përmasash do të jetë infektimi nga COVID-19. Institucionet shkencore ndërkombëtare dhe...

Two cases of coronavirus in Elbasan. The number of people affected in Albania is 23. Statement of the Ministry of Health

Shkon në 23 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri. "Ministria e Shëndetësisë: 8 raste të reja me COVID-19, në total...

The patient with coronavirus dies in hospital

Ka ndërruar jetë në reanimacion në spitalin e Durrësit, 73-vjeçarja e prekur nga koronavirusi duke shënuar viktimën e parë në Shqipëri nga COVID-19. Ministria...

Toyota vehicles

Toyota recall 3.4 million vehicles. The recall, which includes 2.9 million U.S. vehicles, covers 2011-2019 Corolla, 2011-2013 Matrix, 2012-2018 Avalon and 2013-2018 Avalon Hybrid vehicles...

Trending Now