Travel

‘Gate of Hell’ / Neither rocket nor extraterrestrial strikes, but… (Photos)

Një ekip i televizionit rus pa një krater të madh në Arktikun Rus. Disa dyshojnë për prova raketash apo edhe jashtëtokësorë prapa vrimës. Shkaku...

The job that pays 20 thousand euros a month, but that no one wants

  Ju do të mendonit se nuk do të ishte e vështirë që doktorë nga e gjithë bota do të shprehnin gatishmërinë që të punojnë...

Kilometers in Morina, 30 thousand citizens from Kosovo flock to the Albanian coast

  Rradha kilometrike e automjeteve në pikën kufitare të Morinës ka nisur që në orët e para të mëngjesit të djeshëm ndërsa mësojet se qindra...

Went on vacation, the two teenagers discover the treasure with gold coins

Gjatë pushimeve të verës dy adoleshentë izraelitë zbuluan qindra monedha ari të cilat datojnë 1.100 vjet më parë. Monedhat ishin të vendosura në...

Foreigners in Holta Canyon / Special tourist experience in the Gramsh highlands

  Fundjavë apo ditë jave nuk ka ndryshim në Kanionin e Holtës në Gramsh. I shndërruar vetëm vitet e fundit si destinacion turistik, vendi po tërheq...

The thickness of the snow goes up to 1 meter! The weather in Italy is crazy, the citizens are surprised

Italianët janë befasuar në pikun e verës. Vala e motit të keq që ka mbizotëruar në Lombardi gjatë ditëve të fundit, ka bërë të...

Do you want to travel to Greece? From the form to the Covid test, here’s how you can go about it

Kalimi i qytetarëve përgjatë pikës kufitare të Kapshticës vijon normalisht. Sipas rregullave të vendosura nga autoritetet policore greke, kufiri tokësor do të jetë i...

“Dangerous predator” of the sea, the blue shark is caught in the waters of the Vjosa

  Bregdeti shqiptar ka qenë i mbushur me specie të ndryshme këtë vit, ku më të zakonshmit kanë qenë disa lloje peshkaqenësh. Së fundmi, në rrjeat...

Heavy traffic from returning vacationers / Roads to avoid

Ka disa minuta që fluksi në kthim ka filluar të shtohet në akset bregdetare në drejtim të Tiranës dhe Morinës. Ka filluar të shtohet fluksi...

From the COVID test at the border to the barcodes you need to bring with you. New rules for crossing into Greece, here are...

Nderkohe qe pikat e Kalimit Kufitar me Greqine, Tre Urat Përmet dhe Qafë Botë, Sarandë janë të mbyllura nga pala greke dhe ne to...

The place that offers you $ 3,000 if you get infected with Covid!

Pas kaq muajsh pa të ardhura nga turizmi, destinacione në mbarë botën po bëjnë ç’është e mundur për të tërhequr vizitorët e frikësuar...

Trending Now