Weather

Hail like a nut hits some areas of Albania

  Breshëri me madhësinë e një kokrre arre ka goditur gjatë orëve të natës, disa zona të Shqipërisë. Raportime vijnë nga zona e Myzeqesë, Jugu i...

The first rains of autumn, flooded several cities

  Shirat e parë për sezonin e vjeshtës kanë sjellë përmbytje të rrugëve në disa qytete të Shqipërisë. Shirat e parë për sezonin e vjeshtës kanë...

Dramatic situation in Greece after being hit by cyclone “Ionas”, a woman loses her...

  Një grua e moshuar ka humbur jetën dhe dy të tjera janë shpallur të humbura si pasojë e ciklonit Ianos që ka goditur Greqinë. Mediat...

The cyclone arrives off the Greek coast, what is happening in the affected areas

Kefalonia , Ithaca dhe Zakynthos në Greqi janë në vorbullën e ciklonit, i cili goditi brigjet e Jonit gjatë natës, ashtu sikurse ishte paralajmëruar. Në...

Greek meteorologists warn of a Hurricane in the Ionian Sea on September 18! Is...

  Agjencitë meteorologjike të rajonit janë të shqetësuara në lidhje me disa zhvillime në detin Mesdhe, të cilat nëse shkojnë sipas parashikimeve mund të shkaktojnë...

What will the weather be like in the first 15 days of September?

  Verës duket se po i vjen fundi, por sipas Meteoalb, të gjithë ata që i kanë lënë pushimet për në fund do të kenë...

“The heat of death!” 54 degrees Celsius, the highest temperature since 1913

  Ditën e djeshme u regjistrua temperatura më e lartë që prej vitit 1913 në Kaliforni. Në "Death Valley" termometri shëno 54,4 Gradë Celsius. ndoshta...

Bad weather in Greece, 3 people lost their lives, among them a baby

Të paktën tre persona kanë humbur jetën si pasojë e shirave të rrëmbyeshëm dhe stuhive që kanë përfshirë Greqinë. Viktimat mësohet se janë dy të...

The plane with about 200 people on board splits in two

Këtë të Premte, një aeroplan i Air India Express nga Dubai në Calicut me 191 persona në bord u rrëzua pas mbivendosjes së pistës....

Do not be fooled by the morning sun. Take the tent with you

Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të herë pas-herëshme mbizotërojnë motin në vendin tonë gjatë paradites. Mesdita sjellë zhvillim të vranësirave dhe shira të...

The scorching days are gone, Wednesday starts with rainstorms and hail. Meet the weather surprises

Pas ditëve të nxehta me temperatura përvëluese, e mërkura do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, priten...

Trending Now