Weather

Temperature below zero. Weather forecast for today

Temperaturat e ajrit mbeten të ulta në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga -8°C në zonat malore veriore deri në 9 °C në...

Today is the coldest day down to -9 degrees. Here is expected snowfall

Temperaturat e ajrit janë ulur sërisht në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -9°C në 8°C. Era do fryjë fortë me...

Situation created by snow all over the country

Reshjet e dëborës kanë përfshirë disa zona të Shqipërisë duke shkaktuar problematikat e para. Në qarkun e Elbasanit sasia më e madhe e reshjeve ka...

Snow covers some cities. Meet the weather forecast for today

Sipas MeteoAlb: Temperaturat e ajrit ulen ndjeshëm në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga -7°C mëngjesi në zonat malore deri në 11...

Polar air masses include the country, what is expected of tonight

Masat ajrore polare përfshijnë vendin, çfarë pritet nga mbrëmja e sotme Vendi yne do te perfshihet nga masa ajrore polare. Sherbimi Meteorologjik Ushtarak ben me...

Weather, heavy rain

Reshje të dendura shiu kanë përfshirë qarkun e Elbasanit gjatë natës dhe ditës së sotme. Për pasojë situatë e rënduar është krijuar si në...

Another powerful earthquake hits Greece. Here was the epicenter

Të tjera lëkundje sizmike janë ndjerë në shtetin fqinj, Greqinë. Sipas të dhënave sizmologjike, tërmeti u regjistrua me magnitudë 4.8 i shkallës Rihter në orën...

The morning of January 7 is expected to be the coldest

Mëngjesi i 7 janarit pritet të jetë dita më e ftohtë. Kjo sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, i cili thotë se temperaturat pritet të arrijnë...

Snowfall begins. Areas affected

Orët e para të kësaj të diele do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira në të gjithë territorin. Më të dukshme do të jenë...

Frost and sun! Here’s what will happen today with the weather

Do të vijojë acari dhe ngrica në vend, edhe përgjatë ditës së sotme. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak raporton se gjatë mesditës do të ketë edhe vranësira,...

Temperature to minus 6 degrees Celsius / How the weather will be on December 31, forecast for the first week of January

Në këto ditë të fundit të vitit, padyshim që një vëmendje të madhe merr dhe parashikimi i motit, pasi më shumë se kurrë njerëzit...

Trending Now

Loading...