World

The 4.3-magnitude earthquake hits Greece

Tërmeti me magnitudë 4.3 ballë godet Greqinë Një tërmet ka goditur Greqinë pak më parë. EMSC raporton se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.3 të shkallës...

Germany makes important decision on “war” against COVID-19

Gjermania është një ndër shtetet që po menaxhon më së mirë situatën e koronavirusit të ri, COVID-19. Sipas të dhënave zyrtare të publikuara në WoldMeter,...

Trump / “We would do a great job if we had 100,000 deaths”

Presidenti Donald Trump ka zgjatur mbylljen kombëtare të Amerikës për një muaj, duke u përkulur para ekspertëve të shëndetit publik dhe realitetit shkencor, dhe...

US-China collision. Washington sues China, Beijing: Virus is ‘American’

  By Massimo Introvigne * In a recent article in Bitter Winter, I discussed the comments of US lawyer James Kraska on possible lawsuits against China,...

DW: What are Singapore’s four “secrets” against the pandemic

Europianët po e paguajnë reagimin e vonuar të qeverive europiane ndaj pandemisë së Coronës me kufizimin e lirisë personale dhe recesion të thellë. Europa...

Coronavirus takes the life of the Princess of Spain

Koronavirusi i merr jetën Princeshës së Spanjës Princesha Maria Teresa e Spanjës ka vdekur në moshën 86 vjeçare si pasojë e Covid 19. Lajmin e...

Italy/ Bergamo city without grandparents!

  Mjeku i fundit i familjes që humbi jetën në Bergamo nga koronavirusi ishte Vincenzo Leone, 65 vjeç. Në qytetin më të prekur të Italisë, kanë...

Another black day for Italy / Increases to over 10,000 deaths

  Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 10023, që...

Kosovo enters Germany’s ‘hassle’ with US: Kosovo-Serbia dialogue will return to EU, US pressure leads nowhere

Eksperti gjerman dhe njohësi i rrethanave politike në Ballkanin Perëndimor, Bodo Weber, në një intervistë për një media në Kosovë, ka folur rreth zhvillimeve...

Salvin’s strong warning: “What a” union “!!! This is a snake and jackal hideout. As soon as we defeat the coronavirus we will leave...

  “Çmenduri. Europës iu dashkan edhe 15 ditë të tjera për të vendosur çfarë do bëjë, se kë dhe si do ta ndihmojë. Në kulmin...

Italy warns exit from EU. President Sergio Mattarella: “Old patterns must be overcome, otherwise the risk is that of breakup”

  Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella nëpërmejet një mesazhi në lidhje më situatën që po kalon Italia i ka bërë apel Europës për solidaritet dhe...

Trending Now