World

Beirut returns to the ghost town after the explosion of 2 thousand tons of...

  Libani është në zi! Deri më tani janë konfirmuar 78 viktima dhe 4000 të plagosur, teksa bilanci pritet të rritet. I gjithë qyteti u...

Powerful explosion in Lebanon. Dozens of victims, some missing, a fire brigade remains under...

  Media botërore, politika dhe mbarë opinioni i kanë ktheyr sytë nga Libani pasditen e sotme. Një shpërthim i madh pranë qendrës së Beirut vrau...

The incredible happens! Italy is covered by snowfall in the middle of summer!

  Një ngjarje e pazakontë për stinën ka ndodhur në Itali, ku mbrëmjen e djeshme ka rënë borë, si pasojë e valës së motit të...

Good news for Albanians! This European country has just opened its borders with Albania

Pasi mori vendimin të mbyllte të gjitha fluturimet me vendin tonë, së fundmi Austria ka rivendosur hapjen me Shqipërinë për personat që janë rezidentë...

The Greek government takes the decision: How long will the border with Albania remain...

Qeveria greke ka vendosur shtyrjen e memorandumit për bllokimin e kufirit me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Turqinë deri në datën 14 gusht. Sipas qeverisë...

Never more seasonal workers in Germany!

Në thertore dhe ferma ka pasur disa shpërthime të virusit Corona. Një shkak më shumë për të rishikuar edhe një herë gjendjen e punonjësve...

Covid-19 / Greece takes new measures, from tomorrow it will be mandatory….

“Po të jetë k*rderr të futet brenda”/ Maskat nuk pyesin për Gjergj Lucën, i vjedhin 100 mln lekë në fabrikë 12 mins më parë...

Strong earthquake tremors between Lushnja and Peqin. The shock is also felt in Belsh and other cities

  Një lëkundje e fuqishme tërmeti është ndjerë pasditen e sotme midis Lushnjës dhe Peqinit. Lëkundjet janë ndjerë edhe në Belsh, Rrogozhinë, Kavajë e madje edhe...

High tensions in the Aegean Sea. The war between Greece and Turkey can at any moment

  Presidenti Erdogan dëshiron të kërkojë në Egje gaz natyror duke përdorur madje dhe ármët. Një konflikt i ármatosur midis Turqisë dhe Greqisë arriti të...

The earthquake shook the Greek island, here was the magnitude

Një tërmet me madhësi 4.4 të shkallës Rihter goditi në orën 04:38 ishullin e Kefalonias në një distancë prej 19 kilometra në jug-perëndim të...

Hundreds of Albanians and foreigners blocked at the border: Qafë Bota closes, chaos and in Kakavija

  Mëngjesin e kësaj të mërkure një numër i madh qytetarësh kanë pasur probleme në kalimin e kufirit me Greqinë. Burime për Abc News bëjnë me...

Trending Now