Goditet një rast i armëmbajtjes pa leje.

Sekuestrohen një armë zjarri automatik dhe municion luftarak, vihet në pranga poseduesi i tyre.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë, si rezultat i kontrolleve të shtuara dhe në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative se një shtetas posedonte armë zjarri pa leje në banesë, kanë ushtruar kontroll në banesën e shtetasit R.Ç në fshatin Xibrakë, Elbasan.

Si rezultat i kontrollit, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri kallashnikov dhe municion luftarak.

Në përfundim të veprimeve është bërë dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit R. Ç., 64 vjeç, banues në fshatin Xibrakë, Elbasan dhe materialet hetimore i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

 

A case of illegal possession of a weapon is struck.

An automatic firearm and ammunition are seized, their possessor is handcuffed.

Specialists for the Investigation of Crime in the Elbasan Police Commissariat, following the work to increase the security parameters, as a result of increased controls and based on information provided on the operational road that a citizen possessed illegal firearms in the apartment, have exercised control in the apartment of the citizen R.Ç in the village of Xibraka, Elbasan.

As a result of the search, the Police services found and seized as material evidence a Kalashnikov firearm and ammunition.

At the end of the actions, the citizen R. Ç., 64 years old, resident in the village of Xibraka, Elbasan, was arrested in flagrante delicto and the investigative materials were passed to the Prosecutor’s Office of the Elbasan Judicial District for further actions for the criminal offense “Illegal possession of weapons”.