Një bombol gazi ka plasur në një banesë në fshatin Selitë në Cërrik e për pasojë kanë mbetur të plagosur pronari i banesës dhe mbesa e tij.

Sipas policisë dy të plagosurit K.Z., 18 vjeçe dhe I.Z., 81 vjeç janë dërguar në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se më pas ata janë transportuar drejt repartit të djegieve në Tiranë për shkak të dëmtimeve që kanë marrë si pasojë e flakëve. Ata kanë djegie të shkallës së tretë në pjesë të ndryshme të trupit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punohet për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

“Rreth orës 21:00, në fshatin Selitë, Cërrik, në banesën e shtetasit I.Z., 81 vjeç, ka plasur një bombul gazi dhe për pasojë banesa ka marrë flakë është djegur plotësishtë si dhe janë lënduar në trup pronari i banesës dhe mbesa e tij shtetasja K.Z., 18 vjeçe, të cilët janë transportuar në Spital për ndihëm mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punohet për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

A gas cylinder exploded in an apartment in the village of Selita in Cërrik and as a result the owner of the apartment and his granddaughter were injured.

According to police the two injured K.Z., 18 years old and I.Z., 81 years old were sent to the hospital to receive first aid.

Sources for abcnews.al suggest that they were then transported to the incineration ward in Tirana due to the injuries they received as a result of the flames. They have third degree burns on different parts of the body.

The investigation team is at the scene and is working to fully clarify and document the circumstances of the event.

“Around 21:00, in the village of Selitë, Cërrik, in the apartment of the citizen IZ, 81 years old, a gas bomb exploded and as a result the apartment caught fire, it was completely burned and the owner of the apartment and his granddaughter were injured in the body. citizen KZ, 18 years old, who were transported to the Hospital for medical assistance, out of danger for life.

The investigative group is at the scene and is working to clarify and fully document the circumstances of the event “, announced the police.