Guardiola ndryshon dy lojtarë nga skuadra që fitoi 5-0 ndaj Evertonit në ndeshjen e fundit të Premier Ligës.

Fernandinho i lë vendin Ilkay Gundogan dhe Gabriel Jesus i hap rrugën Bernardo Silvas.

Edhe Chelsea me dy ndryshime, ku Ngolo Kante dhe Kai Avertz hyjnë në fushë në vend të Christian Pulisic dhe Mateo Kovacic.

Chelsea: Mendy; Azpilicueta (c), Christensen, Rudiger; James, Kante, Gilmour, Alonso; Ziyech, Ëerner, Pulisic

Zëvendësimet: Kepa, Emerson, Livramento, Zouma, Jorginho, Havertz, Hudson-Odoi, Abraham, Giroud

Manchester City: Ederson; Dias, Laporte, Ake, Joao Cancelo, Rodri, Mendy, Torres, Aguero, Sterling (c), Gabriel Jesus

Zëvendësimet: Steffen, Walker, Zinchenko, Garcia, Fernandinho, Gundogan, Bernando Silva, Foden, Mahrez

Guardiola replaces two players from the team that won 5-0 against Everton in the last match of the Premier League.

Fernandinho gives way to Ilkay Gundogan and Gabriel Jesus paves the way for Bernardo Silvas.

Even Chelsea with two changes, where Ngolo Kante and Kai Avertz enter the field instead of Christian Pulisic and Mateo Kovacic.

Chelsea: Mendy; Azpilicueta (c), Christensen, Rudiger; James, Kante, Gilmour, Alonso; Ziyech, Ëerner, Pulisic

Substitutions: Kepa, Emerson, Livramento, Zouma, Jorginho, Havertz, Hudson-Odoi, Abraham, Giroud

Manchester City: Ederson; Dias, Laporte, Ake, Joao Cancelo, Rodri, Mendy, Torres, Aguero, Sterling (c), Gabriel Jesus

Substitutions: Steffen, Walker, Zinchenko, Garcia, Fernandinho, Gundogan, Bernando Silva, Foden, Mahrez