Është zbardhur ngjarja e ndodhur mbrëmjen e katër tetorit ku disa të rinj u përleshur me shishe në qendër të Elbasanit. Njoftohet se është vënë në pranga një nga autorët e dyshuar dhe po vijon punën për kapjen e 6 bashkëpunëtorëve të tjerë.

Njoftimi i Policisë Elbasan

Policia zbardh ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e 4 tetorit, ku mbetën të plagosur me sende të forta dy shtetas.

Policia arreston një nga autorët e dyshuar dhe vijon punën për kapjen e 6 bashkëpunëtorëve të tjerë.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, pas një pune të mirorganizuar hetimore dhe profesionale, kanë kapur dhe arrestuar shtetasin M. M., 23 vjeç, banues në Elbasan.

Arrestimi i shtetasit M. M. u bë pasi dyshohet se në bashkëpunim me shtetasit e shpallur në kërkim K. Xh., 38 vjeç, M. G., 27 vjeç, U. G., 22 vjeç, E. T., 23 vjeç, B. H., 29 vjeç dhe D. H., 25 vjeç, më datë 04.10.2020, në lagjen “Haxhias”, Elbasan, në ambientet e brendshme të një lokali, kanë plagosur duke i goditur me sende të forta shtetasit E. B., 24 vjeç dhe E. B., 21 vjeç (vëllezër), të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.

Vijon puna intensive për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme procedurale.

The event that took place on the evening of October 4, where some young people clashed with bottles in the center of Elbasan, has been uncovered. It is reported that one of the suspected perpetrators has been handcuffed and work is underway to apprehend 6 other accomplices.

Elbasan Police Notification

Police uncover the event that took place on the evening of October 4, where two citizens were injured with solid objects.

Police arrest one of the suspected perpetrators and continue work to apprehend 6 other accomplices.

Specialists for the Investigation of Crime in the Elbasan Police Commissariat, after a well-organized investigative and professional work, have caught and arrested the citizen M. M., 23 years old, resident in Elbasan.

The arrest of the citizen MM was made after it is suspected that in cooperation with the wanted citizens K. Xh., 38 years old, MG, 27 years old, UG, 22 years old, ET, 23 years old, BH, 29 years old and DH, 25 years old, on 04.10.2020, in the neighborhood “Haxhias”, Elbasan, in the interior of a bar, they injured by hitting with hard objects the citizens EB, 24 years old and EB, 21 years old (brothers), who are out of danger for life.

Intensive work continues to apprehend the wanted citizens.

The investigative materials were forwarded to the Prosecution at the Elbasan Court of First Instance, for further procedural actions.