Një përleshje me thika ka ndodhur ndërmjet disa personave në rrugën “Rexhep Luci” në Prishtinë, ku një person ka mbetur i lënduar. Policia ka njoftuar se janë duke ndërmarr veprime hetimore për këtë rast.

Më poshtë janë dhe pamjet e sherrit mes disa personave që ka përfunduar vetëm pas ndërhyrjes së policisë, me spray lotsjellës.

“Me datën: 27.06.2020, rreth ores:11:45, Policia ka pranuar informatën për një rrahje në progress në Rr.Rexhep Luci, në Prishtinë. Njësia policore ka dal menjeherë në vendin e ngjarjes dhe aty ka hasur në personat të cilët dyshohet se janë përerfshirë në rrahje. Një person raportohet të jetë lënduar nga një mjet i mprehtë. Njësitet kompetente policore janë duke ndërmarr veprime hetimore për të sqaruar rrethanat e këtij rasti”, thuhet në njoftimin e policisë.

Përleshje me thika në Prishtinë, një person lëndohet rëndë

Një përleshje me thika ka ndodhur ndërmjet 7 personave në rrugën “Rexhep Luci” në Prishtinë, raporton Ekonomia Online… bit.ly/2BGruaD

Gepostet von EkonomiaOnline am Samstag, 27. Juni 2020

A knife fight took place between several people on Rexhep Luci Street in Prishtina, where one person was injured. Police have announced that they are taking investigative actions in this case.

Below are footage of the quarrel between several people that ended only after police intervention, with tear gas.

“On 27.06.2020, around 11:45, the Police received information about a beating in progress in Rr. Rexhep Luci, in Prishtina. The police unit immediately went to the scene and there they encountered people who are suspected of being involved in beatings. One person was reportedly injured by a sharp tool. The competent police units are undertaking investigative actions to clarify the circumstances of this case “, it is stated in the police notification.