Ndërron jetë në spital personi që u aksidentua në Divjakë mesditën e stome.

Sipas burimeve pranë spitalit të Lushnjës bëjnë me dije se 62 vjeçari Lutfi Murrizi banues në Sulzotaj, Divjakë ka vdekur si pasojë e plagëve të marra nga aksidenti i ndodhur ditë e sotme.

Sipas njoftimit të policisë këtë të enjte një aksident rrugor ka ndodhur në aksin rrugor Çermë-Divjakë, ku si pasojë e përplasjes së një automjeti tip Audi me një motoçikletë, drejtuesi i kësaj të fundit ka mbetur i plagosur.

Drejtuesi i motoçikletës ishte 62 vjeçari Lutfi Murrizi, banues në Divjakë. Ndërsa, drejtuesi i Audit ishte 31-vjeçari Behar Leka.

Ky i fundit është është shoqëruar në komisariat, ndërkohë grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

 

Crashed into a motorcycle, 62-year-old dies in hospital (Name)

The person who had an accident in Divjaka dies at the hospital at noon.

According to sources close to the Lushnja hospital, 62-year-old Lutfi Murrizi, a resident of Sulzotaj, Divjaka, died as a result of injuries received from the accident that occurred today.

According to the police report, this Thursday a road accident occurred on the road axis Çermë-Divjakë, where as a result of the collision of an Audi vehicle with a motorcycle, the driver of the latter was injured.

The driver of the motorcycle was 62-year-old Lutfi Murrizi, a resident of Divjaka. While, the head of the Audit was 31-year-old Behar Leka.

The latter was escorted to the police station, while the investigative team is at the scene and is working to clarify the circumstances of the accident.