Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë, ku një mjet urban është përplasur me murin e një prej ministrive në zonën e qendrës. Si pasojë e përplasjes janë lënduar disa pasagjerë, që sipas policisë janë dërguar në spital jashtë rrezikut për jetën.

Burime bëjnë me dije se autobusi që është përplasur i përket linjës së Kpshtit Zoologjik, dhe është aksidentuar në tentativë për të parakaluar një mjet tjetër urban.

Edhe pse i mbushur plot, duke marrë parasysh orarin kur dhjetra qytetarë kishin dalë për punë, shoferi i urbanit ka tentuar që të bëjë një manovër të rrezikshme, duke vënë në rrezik jetën e shumë personave.

Siç shihet dhe nga pamjet e siguruara nga Faxweb.al përplasja ka qenë shumë e fortë, ndërkohë që në vendin e ngjarjes ndodhet dhe policia që ka nisur hetimet.

Njoftimi i Policisë për aksidentin: Në Qendër, janë përfshirë në një aksident një mjet autobuz me një mjet tjetër. Si pasojë e aksidentit janë lënduar lehtë 4 pasagjerë të mjetit autobuz të cilët u dërguan në spital, për kontroll mjekësor. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

A serious accident occurred this morning in Tirana, where an urban vehicle collided with the wall of one of the ministries in the center area. As a result of the collision, several passengers were injured, who according to the police were taken to hospital out of danger for life.

Sources suggest that the bus that crashed belongs to the Zoo line, and crashed while trying to overtake another urban vehicle.

Although crowded, given the schedule when dozens of citizens had gone out to work, the urban driver has attempted to make a dangerous maneuver, endangering the lives of many people.

The clash was very strong, while the police who started the investigation are at the scene. Faxweb
Keywords: bus, Tirana, accident