Zbardhen detaje të reja nga vrasja e biznesmenit Niko Goro në Himarë. Gazetari Elton Nika raporton për abcnews.al se Goro ishte bashkë me të motrën pranë supermarketit të kësaj të fundit në momentin që është qëlluar.

Nga të shtënat me armë ka mbetur e plagosur edhe motra, ndërsa është nisur drejt spitalit për të marrë ndihmë mjekësore.

Dyshohet se kanë qenë katër persona në një furgon, ndërsa ka zbritur vetëm njëri prej tyre dhe ka qëlluar.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm rreth orës 09:00, në qendër të Himarës, pranë supermarketit të motrës së Goros. Në vendin e ngjarjes ndodhet policia e cila ka nisur hetimet.

New details are revealed from the murder of businessman Niko Goro in Himara. Journalist Elton Nika reports for abcnews.al that Goro was with his sister near the latter’s supermarket at the time he was shot.

The sister was also injured in the shooting, while she went to the hospital to get medical help.

It is suspected that there were four people in a van, while only one of them got off and shot.

The incident happened this morning around 09:00, in the center of Himara, near the supermarket of Goros’ sister. Police are at the scene and have launched an investigation.