Lëkundje tërmeti me magnitutë 3.9 të shkallës Rihter goditën vendin para pak çastesh.

Sipas qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, vatra kishte një thellësi prej 10 km ndërsa epiqendra ndodhej 26 kilometra në veri të Durrësit si dhe 38 km në perëndim dhe veriperëndim.

Lëkundje tërmeti u regjistruan edhe ditën e djeshme në juglindje të vendit. Magnituta ishte 3.1 ndërsa epiqendra 19 kilometra në jug të Korçës.

An earthquake measuring 3.9 on the Richter scale struck the country a few moments ago.

According to the European-Mediterranean Seismological Center, the epicenter had a depth of 10 km while the epicenter was located 26 kilometers north of Durres and 38 km west and northwest.

Earthquake tremors were also recorded yesterday in the southeast of the country. The magnitude was 3.1 while the epicenter was 19 kilometers south of Korca.