Një 50-vjeçar, i cili ishte duke lëvizur me biçikletë është përplasur mëngjesin e sotëm nga makina.

Ngjarja ka ndodhur pranë shkollës 9- vjeçare “Jorgji Dilo”. I plagosuri është transportuar në spitalin kirurgjik dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Ndërsa drejtuesi mjetit është shoqëruat. Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të këtij aksidenti.

 

A 50-year-old man who was riding a bicycle was hit by a car this morning.

The event took place near the 9-year school “Jorgji Dilo”. The injured was transported to the surgical hospital and is under the care of doctors.

While the driver of the vehicle was escorted. Police have launched an investigation to fully clarify the causes of this accident.