Komunikata e Policisë Elbasan:

Goditën me mjet të mprehtë (thikë) një shtetas, arrestohen në flagrancë nga Policia 2 autorët e ngjarjes.

Arrestohet në flagrancë dhe pronari i lokalit ku ndodhi konflikti, për moskallëzim krimi.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasit:

L. M., 43 vjeç dhe D. K., 37 vjeç, banues në Elbasan.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi mbrëmjen e djeshme, në një lokal në lagjen “11 Nëntori”, Elbasan, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë goditur për motive të dobëta, me mjet të mprehtë thikë, shtetasin E. L., 26 vjeç, banues në Elbasan, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Në vijim të veprime procedurale dhe hetimore është arrestuar në flagrancë edhe pronari i lokalit, shtetasi A. Ç., 54 vjeç, banues në Elbasan, pasi ka qenë i pranishëm në vendngjarje dhe nuk ka raportuar në organet ligjzbatuese.

Materiale hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Elbasan Police Communication:

They hit a citizen with a sharp tool (knife), the perpetrators of the event are arrested in flagrante delicto by the Police.

The owner of the place where the conflict took place is also arrested in flagrante delicto, for not escalating the crime.

Specialists for the Investigation of Crime in the Elbasan Police Commissariat arrested in flagrante delicto the citizens:

L. M., 43 years old and D. K., 37 years old, resident in Elbasan.

The arrest of these citizens was made after last night, in a bar in the neighborhood “11 Nëntori”, Elbasan, in cooperation with each other, they hit for weak motives, with a sharp knife, the citizen EL, 26 years old, resident in Elbasan, which is in the hospital, under the care of doctors.

Following the procedural and investigative actions, the owner of the restaurant, citizen A. Ç., 54 years old, resident in Elbasan, was also arrested in flagrante delicto, as he was present at the scene and did not report to the law enforcement bodies.

Investigative materials were forwarded to the Prosecution at the Court of First Instance in Elbasan, for further action.
Aa