Tri automjete janë përfshirë në një aksident në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji në Elbasan.

Burime zyrtare konfirmuan se një fuoristradë ka goditur një autoveturë dhe për pasojë një kamionçinë është përplasur më pas me të, ndërsa fatmirësisht nga aksidenti ka pasur vetëm dëme materiale.

Nga përplasja drejtuesit e mjeteve kanë pësuar lëndime të lehta. Po ashtu nga aksidenti është bllokuar përkohësisht qarkullimi, ndërsa policia ka dokumentuar ngjarjen.

Three vehicles were involved in an accident on the Elbasan-Metallurgy road axis in Elbasan.

Official sources confirmed that an off-road vehicle hit a car and as a result a van then collided with it, while fortunately from the accident there was only material damage.

Drivers were slightly injured in the collision. The accident also temporarily blocked the traffic, while the police documented the event.