Kjo është Xhensila Sota, efektivja e “Shqiponjave” e cila mbeti e plagosur nga ngjarja e rëndë në në Elbasan ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani
Efektivja Sota u plagos në këmbë pas të shtënave me armë nga militantët partiakë.

Sipas informacioneve paraprake mësohet se ajo ka dëgjuar të shtënat pasi ka qenë në shërbim pranë zonës ku ndodhi ngjarja.

Menjëherë pas plagosjes në këmbë ajo është dërguar në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore.

Siç duket nga pamjet, policja është qëlluar me armë zjarri në këmbë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Megjithatë është nën kujdesin mjekësor.

This is Xhensila Sota, the effective of the “Eagles” who was injured by the serious event in Elbasan where Pjerin Xhuvani was killed
Sota was wounded in the leg after being shot by party militants.

According to preliminary information, she heard the shooting after she was on duty near the area where the incident took place.

Immediately after the leg injury she was sent to the hospital to receive first aid.

As can be seen from the footage, the policeman was shot in the leg and is out of danger for life.

However he is under medical care.