Komunikata:

Në lidhje me informacionin e dhënë mbrëmjen e djeshme për aksidentin e ndodhur në aksin rrugor Tiranë-Elbasan, në dalje të tunelit të Krrabës, ku shtetasi Behar Pema 58 vjeç, banues në Tiranë, duke drejtuar mjetin tip “Benz” në gjendje të dehur, është përplasur me mjetin tip “Volkswagen”, me drejtuese shtetasen Denisa Denisa Dibra, 26 vjeçe, banues në Shkodër dhe për pasojë kanë ndërruar jetë në spital dy pasagjeret, shtetaset Lusinda Garunja 19 vjeçe dhe Xheneta Qallia, 18 vjeçe, të dyja banuese në Shkodër, si dhe janë plagosur shtetaset Denisa Dibra dhe Nervida Garunja 19 vjeçe, banuese në Shkodër, të cilat ndodhen jashtë rrezikut për jetën, bëjmë me dije se shërbimet e Policisë kanë kryer të gjitha veprimet hetimore.

Në përfundim të veprimeve hetimore, specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasin:

Behar Pema 58 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt”.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme procedurale.

 

Release:

Regarding the information given last night about the accident that occurred on the road axis Tirana-Elbasan, at the exit of the Krraba tunnel, where the citizen Behar Pema 58 years old, resident in Tirana, driving a vehicle type “Benz” drunk, collided with a vehicle type “Volkswagen”, driven by citizen Denisa Denisa Dibra, 26 years old, resident in Shkodra and as a result died in the hospital two passengers, citizens Lusinda Garunja 19 years old and Xheneta Qallia, 18 years old, both residents of Shkodra , as well as injured citizens Denisa Dibra and Nervida Garunja 19 years old, resident in Shkodra, who are out of danger for life, we inform that the Police services have carried out all investigative actions.

At the end of the investigative actions, the Traffic Specialists in the Local Police Directorate of Elbasan arrested in flagrante delicto the citizen:

Behar Pema 58 years old, resident in Tirana, for the criminal offenses “Violation of traffic rules” and “Irregular driving”.

The investigative materials were forwarded to the Prosecution at the Elbasan Court of First Instance, for further procedural actions.