Policia Elbasan del me deklaratë zyrtare: Zbardhëm vrasjen e Florian Lamçes, arrestuam dy autorët. Ja akuza e ngritur

Florian Lamçe, është 40-vjeçri, i cili u godit për vdekje me shishe dhe sende të forta nga dy persona të tjerë sot në orën 04.00 të mëngjesit në Elbasan.

E gjitha ndodhi pas një sherri në lokal, në gjendje të dehur.

Mësohet se Lamçe ka ndërruar jetë, ndërsa janë shoqëruar në komisariat shtetasit Ardiano Hakdari, 42 vjeç dhe Sokol Sanxhaktari 34 vjeç.

40-vjeçari është vëllai i Olti Lamçes, i dënuar me 22 vjet burg, për vrasjen e Almir Canit.

Ngjarja ka ndodhur më 22 Shkurt 2012, në të cilën, pasi një sherri për një punë të papaguar, ka mbetur i vdekur me armë zjarri Almir Cani, pronar i diskos “Tekila” në qytet.

Almir Cani, 37 vjeç, u qëllua me dy plumba pistolete rreth 1 orë pas mesnatës.

Komunikata e Drejtorisë së Policisë Elbasan

Elbasan

Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, në lagjen “Luigj Gurakuqi”, ku humbi jetën shtetasi F. L., 30 vjeç.

Vihen në pranga 2 shtetas, autorë të dyshuar për vrasjen e 30-vjeçarit.

Shërbimet e Policisë, pas njoftimit të marrë për ngjarjen e ndodhur rreth orës 04:00, në lagjen “Luigj Gurakuqi”, Elbasan, ku shtetasit A. H., 42 vjeç, S. S., 34 vjeç dhe F. L., 30 vjeç, në gjendje të dehur ishin kofliktuar me njëri-tjetrin me sende të forta, për motive të dobëta dhe si pasojë e plagëve të marra shtetasi F. L., ndërroi jetë në spital, kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Falë reagimit në kohë dhe veprimeve të shpejta e profesionale të kryera nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan u bë e mundur kapja e autorëve të dyshuar për vrasjen e 30-vjeçarit. Në përfundim të veprimeve të para hetimore, nën drejtimin e Prokurorisë Elbasan, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

A. H., 42 vjeç dhe S. S., 34 vjeç, banues në Elbasan.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi dyshohen për kryerjen e veprës penale “Vrasja me dashje”, e kryer në bashkëpunim”, në lidhje me ngjarjen e ndodhur ditën e sotme, rreth orës 04:00, në lagjen “Luigj Gurakuqi”, ku në bashkëpunim njëri-tjetrin, pas një konflikti për motive të dobëta, kanë vrarë me sende të forta shtetasin F. L.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprën penale “Vrasja me dashje” e kryer në bashkëpunim.

Elbasan Police comes out with an official statement: We solved the murder of Florian Lamçe, we arrested the two perpetrators. Here is the charge raised

Florian Lamçe, is 40 years old, who was beaten to death with bottles and solid objects by two other people today at 04.00 in the morning in Elbasan.

It all happened after a quarrel in the bar, in a drunken state.

It is learned that Lamçe passed away, while Ardiano Hakdari, 42, and Sokol Sanxhaktari, 34, were escorted to the police station.

The 40-year-old is the brother of Olti Lamçe, sentenced to 22 years in prison for the murder of Almir Can.

The event took place on February 22, 2012, in which, after a quarrel over unpaid work, Almir Cani, owner of the “Tekila” disco in the city, was shot dead.

Almir Cani, 37, was shot with two pistol bullets about 1 hour after midnight.

Communication of the Elbasan Police Directorate

Elbasan

The event that took place in the early hours of this morning, in the neighborhood “Luigj Gurakuqi”, where the citizen F. L., 30 years old, lost his life is documented and documented.

Two citizens, perpetrators suspected of killing the 30-year-old, are handcuffed.

Police services, after receiving the notification about the event that occurred around 04:00, in the neighborhood “Luigj Gurakuqi”, Elbasan, where citizens AH, 42 years old, SS, 34 years old and FL, 30 years old, in a drunken state were in conflict with each other with strong objects, for weak motives and as a result of the wounds received the citizen FL, died in the hospital, they immediately went to the scene.

Thanks to the timely reaction and quick and professional actions carried out by the specialists for the Investigation of Crime in the Elbasan Police Commissariat, it became possible to catch the suspected perpetrators of the murder of the 30-year-old. At the end of the first investigative actions, under the direction of the Elbasan Prosecutor’s Office, the following citizens were arrested in flagrante delicto:

A. H., 42 years old and S. S., 34 years old, resident in Elbasan.

The arrest of these citizens was made after they are suspected of committing the criminal offense “Intentional Murder”, committed in collaboration “, in connection with the event that took place today, around 04:00, in the neighborhood” Luigj Gurakuqi “, where in cooperation each other, after a conflict for weak motives, have killed with strong objects the citizen FL

The investigative materials were forwarded to the Prosecutor’s Office at the Court of First Instance in Elbasan, for the criminal offense “Intentional Murder” committed in collaboration.