Elbasan/ Informacion paraprak

Në aksin rrugor Elbasan- Bradashesh, automjet tip “Volkswagen”, është përplasur me një minibuz pasagjerësh.

Si pasojë e përplasjes janë plagosur 5 persona pasagjerë të minibuzit të cilët janë transportuar në spital të Elbasanit, dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Po si pasojë e përplasjes janë plagosur drejtuesja e mjetit të “Volkswagen” shtetasja F.B., dhe pasagjeri shtetasi K.D., ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Shërbimet e Policisë morën masa të menjëhershme duke siguruar rrugëkalimin e autoambulancave që transportuan në kohë të shpejtë të plagosurit si dhe bënë të mundur zhbllokimin e trafikut në të dyja kahët e lëvizjes.

Elbasan / Preliminary information

On the Elbasan-Bradashesh road axis, a “Volkswagen” type vehicle collided with a passenger minibus.

As a result of the collision, 5 passengers of the minibus were injured, who were transported to the hospital of Elbasan, and are out of danger for life. As a result of the collision, the driver of the “Volkswagen” vehicle, citizen F.B., and the passenger, citizen K.D., were injured and are under the care of doctors.

The investigation team is at the scene and continues to work to clarify the cause of the accident.

Police services took immediate measures by ensuring the passage of ambulances that transported the injured in a timely manner and made it possible to unblock traffic on both sides of the movement.