Elbasan

Në vijim të informacionit të dhënë mbrëmjen e djeshme ku në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji, mjeti tip “Volkswagen”, që drejtohej nga shtetasja K.Sh., 29 vjeçe, banuese në Elbasan u përplas me mjetin minibuz me drejtues shtetasin A.K., 51 vjeç, banues në Tiranë dhe për pasojë ndëroi jetē pasagjeri i mjetit “Volkswagen”, shtetasi K.D., 36 vjeç, banues në fshatin Katundi i Ri, Elbasan si dhe u plagosën jashtë rrezikut për jetēn disa shtetas të cilët ishin pasagjerët të minibuzi, ju informojmë se:

Nē përfundim të veprimeve hetimore specialistët e qarkullimit rrugor në DVP Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasen K.Sh., 29 vjeçe, banuese në Elbasan, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Matrialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme procedurale.

Elbasan

Following the information given last night where on the road axis Elbasan-Metallurgy, the vehicle type “Volkswagen”, driven by the citizen K.Sh., 29 years old, resident in Elbasan collided with the minibus driven by the citizen AK, 51 years old , resident in Tirana and consequently died the passenger of the vehicle “Volkswagen”, citizen KD, 36 years old, resident in the village Katundi i Ri, Elbasan and were injured out of danger for life some citizens who were passengers of the minibus, we inform you that :

At the end of the investigative actions, the traffic specialists in DVP Elbasan arrested in flagrante delicto the citizen K.Sh., 29 years old, resident in Elbasan, for the criminal offenses “Violation of traffic rules” and “Irregular driving”.

The investigative materials were forwarded to the Prosecutor’s Office at the Court of First Instance in Elbasan, for further procedural actions.