DVP Elbasan

Vihen në pranga 4 shtetas për veprat të ndryshme penale.

Goditi me sëpatë për motive të dobëta një shtetas, vihet në pranga nga Policia një 55-vjeçar.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Librazhd, arrestuan në flagrancë për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje”, shtetasin:

B.K., 55 vjeç, banues në Librazhd, i cili për motive të dobëta ka goditur me sëpatë shtetasin K.G., dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

——–

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, arrestuan në flagrancë shtetasit:

K.K., 34 vjeç, dhe F.M., 36 vjeç, të dy banues në Elbasan, pasi më datë 22.11.2020, në lagjen “Dyli Haxhire”, Elbasan, pranë një lokali në bashkëpunim me njëri- tjetrin, dyshohet se kanë vjedhur një biçikletë në pronësi të shtetasit A.M.

—-
Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, arrestuan në flagrancë shtetasin:

B.T., 49 vjeç, banues në Cërrik, pasi në aksin rrugor Elbasan- Peqin është kapur nga shërbimet e Policisë Rrugore duke drejtuar mjetin pa leje drejtimi.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme proceduriale.

DVP Elbasan

4 citizens are handcuffed for various criminal offenses.

A 55-year-old man was hit by a police officer with an ax for weak motives.

Specialists for the Investigation of Crime at the Librazhd Police Station, arrested in flagrante delicto for the criminal offense “Intentionally inflicting grievous bodily harm”, the citizen:

B.K., 55 years old, resident in Librazhd, who for weak motives hit the citizen K.G. with an ax, and is out of danger for life.

——–

Specialists for the Investigation of Crime in the Elbasan Police Commissariat, arrested in flagrante delicto the citizens:

KK, 34 years old, and FM, 36 years old, both residents of Elbasan, after on 22.11.2020, in the neighborhood “Dyli Haxhire”, Elbasan, near a bar in cooperation with each other, it is suspected that they stole a bicycle in owned by AM citizen

—-
Traffic specialists at the Local Police Directorate of Elbasan, arrested in flagrante delicto the citizen:

B.T., 49 years old, resident in Cërrik, after he was caught by the Traffic Police services driving the vehicle without a driving license on the Elbasan-Peqin road axis.

The investigative materials were forwarded to the Prosecutor’s Office at the Court of First Instance in Elbasan, for further procedural actions.