Goditën dhe kanosën me mjet të mprehtë një shtetas, vihen në pranga nga Policia dy shtetas.

Procedohet penalisht dhe një shtetas tjetër.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasit R. B., 19 vjeç dhe H. P., 16 vjeç, banues në Elbasan, pasi te Parku Rinia, Elbasan, kanë goditur me grushte dhe kanë kanosur me mjet të mprehtë thikë shtetasin F. K., 23 vjeç, të cilit i kanë marrë me dhunë 5.000 lekë.

Gjithashtu u procedua penalisht në gjendje të lirë, për veprën penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”, shtetasi G. Gj., 41 vjeç, i cili ishte bashkë me dy shtetasit e arrestuar.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme procedurale.

A citizen was hit and threatened with a sharp tool, two citizens were handcuffed by the Police.

Another citizen is being prosecuted.

Specialists for the Investigation of Crime in the Elbasan Police Commissariat arrested in flagrante delicto the citizens RB, 19 years old and HP, 16 years old, resident in Elbasan, after in the Youth Park, Elbasan, they punched and threatened with a sharp knife the citizen FK, 23 years old, who were forcibly taken 5,000 lekë.

G. Gj., 41 years old, who was together with the two arrested citizens, was also prosecuted at large for the criminal offense “Disobedience to the order of a public order police officer”.

The investigative materials were forwarded to the Prosecutor’s Office at the Court of First Instance in Elbasan, for further procedural actions.